Ubezpieczenie - doradca podatkowy
Doradca podatkowy – czy jest objęty obowiązkiem zakupu ubezpieczenia OC?

Doradca podatkowy – czy jest objęty obowiązkiem zakupu ubezpieczenia OC?

Prawdopodobnie nie poświęcasz wiele uwagi swojemu księgowemu. Może poprosiłeś ich o pomoc w kwestii podatkowej i może raz im zapłaciłeś. Może jest księgowym Twojej firmy, a może był też Twoim współlokatorem na studiach… Co najwyżej znasz go jako doradcę. A jeśli to cała znajomość, jaką z nimi masz, to zrozumiałe jest, dlaczego nie chciałbyś ryzykować naruszenia ich tajemnicy zawodowej. Ale co jeśli napastnik byłby w stanie włamać się na ich osobiste konto? Albo co, jeśli byłyby one pozornie celem hakerów? Można zrozumieć, dlaczego potencjalne naruszenie poufności mogłoby doprowadzić do poważnych reperkusji dla podatnika i jego portfeli inwestycyjnych.

Jaki jest obowiązek zakupu ubezpieczenia OC?

Obowiązek zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dotyczy podatników i ich profesjonalnych doradców. Dotyczy to księgowych, prawników i doradców finansowych. Doradca podatkowy – czy jest objęty obowiązkiem zakupu ubezpieczenia OC? Prawdopodobnie nie przywiązujesz dużej wagi do swoich księgowych. Może poprosiłeś ich o pomoc w kwestii podatkowej i może raz im zapłaciłeś. Może jest księgowym Twojej firmy, a może był też Twoim współlokatorem na studiach. Co najwyżej znasz go jako doradcę. A jeśli to cała znajomość, jaką z nimi masz, to zrozumiałe, dlaczego nie chciałbyś ryzykować naruszenia ich tajemnicy zawodowej. Ale co, jeśli napastnik byłby w stanie włamać się na ich osobiste konto? Albo co by było, gdyby to oni byli oczywistym celem hakerów? Można zrozumieć, dlaczego potencjalne naruszenie poufności mogłoby doprowadzić do poważnych reperkusji dla podatnika i jego portfeli inwestycyjnych.

Prawdopodobnie nie poświęcasz wiele uwagi swojemu księgowemu

Jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni podatników?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni podatników przed finansowym ciężarem pozwów sądowych i odszkodowań. W Stanach Zjednoczonych podatnicy są chronieni przed odpowiedzialnością za swoje zaniedbania. Oznacza to, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która spowoduje szkody w czyimś mieniu i zostaniesz uznany za winnego tych szkód, wówczas Twoja firma może zostać pozwana o odszkodowanie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni podatników przed pozwami i odszkodowaniami za ich zaniedbania.

The need for Proof of Purchase

Większość polis odpowiedzialności cywilnej wymaga przedstawienia dowodu zakupu. Może to być trudne do uzyskania, jeśli nie jesteś gotowy do zakupu polisy. Jeśli nie masz polisy, nie ma dowodu. Zawsze możesz anulować polisę, ale będziesz w sytuacji braku pokrycia. Jeśli masz długoterminowe zapotrzebowanie na pokrycie odpowiedzialności, zawsze możesz kupić polisę od długoterminowej firmy ubezpieczeniowej. Można również zakupić pokrycie krótkoterminowe. Krótkoterminowe ubezpieczenie zazwyczaj chroni majątek na okres do jednego roku. Krótkoterminowe pokrycie można nabyć przed narażeniem na odpowiedzialność, która mogłaby wymagać składki opartej na ryzyku.

Rodzaje ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej

Aby zrozumieć ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ważne jest, aby zrozumieć, jakie rodzaje firm są objęte ubezpieczeniem. Trzy najczęstsze rodzaje firm, które są objęte ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej to: Auto Liability – Ubezpieczenie Auto Liability pokrywa szkody wynikające z każdego wypadku z udziałem Twojego samochodu. Jeżeli ktoś ulegnie wypadkowi z powodu naszego zaniedbania, może nas pozwać o odszkodowanie. Ten rodzaj pokrycia chroni nas, jeśli zostaniemy pozwani z powodu wypadku z udziałem naszego samochodu. Property Damage – Jeżeli ubezpieczony uszkodzi mienie innej osoby, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za to uszkodzenie. Pokrycie szkód majątkowych chroni Państwa, jeżeli ktoś pozwie Państwa za szkody wyrządzone w jego mieniu. Medical – Jeżeli zranisz kogoś, a on złoży pozew, możesz być odpowiedzialny finansowo za jego rachunki medyczne. Ubezpieczenie medyczne chroni przed pozwami wynikającymi z obrażeń odniesionych w pracy.

The Problem With Proof of Purchase

Obowiązek zakupu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dotyczy podatników i ich profesjonalnych doradców.

Kolejnym problemem z dowodem zakupu jest dowód zakupu, który jest trudny do uzyskania, jeśli nie jesteś gotowy do zakupu polisy. Jeśli nie masz polisy, nie ma dowodu. Zawsze możesz anulować polisę, ale będziesz w sytuacji braku pokrycia. Zawsze można zakupić pokrycie krótkoterminowe. Krótkoterminowe ubezpieczenie zazwyczaj chroni aktywa na okres do roku. Krótkoterminowe pokrycie może być zakupione przed narażeniem na odpowiedzialność, która może wymagać składki opartej na ryzyku.

Jak znaleźć niedrogą polisę Proof of Purchase

Istnieje wiele sposobów na znalezienie dowodu zakupu. Możesz poprosić swoich obecnych dostawców polis o ich znalezienie, możesz zapytać swoje stowarzyszenia branżowe lub możesz zapytać swojego bankiera. Można też poszukać w internecie. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać agenta ubezpieczeniowego w swoim mieście, znaleźć go, a następnie zadzwonić do niego i poprosić o pokazanie dowodu zakupu. Jest to najbardziej tani sposób na znalezienie dowodu zakupu.

Podsumowując

Kiedy musisz podjąć decyzję finansową taką jak zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, zrób swoje badania i podejmij świadomą decyzję. Bądź pewien, że decyzja, którą podejmiesz jest w najlepszym finansowym interesie twoim i twojej rodziny. Ubezpieczenie doradca podatkowy od odpowiedzialności cywilnej chroni podatników przed pozwami i odszkodowaniami za ich zaniedbania (więcej tutaj: https://ubezpieczeniabielsko24.pl/czy-wiesz-ze-doradca-podatkowy-podlega-obowiazkowemu-ubezpieczeniu-od-odpowiedzialnosci-cywilnej/). Konieczność posiadania dowodu zakupu utrudnia podatnikom uzyskanie pokrycia bez płacenia wysokiej składki. Jeśli chcesz się zabezpieczyć, będziesz musiał wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.