Laptopy
Notebooki w profesjonalnych zastosowaniach?

Notebooki w profesjonalnych zastosowaniach?

Profesjonalne aplikacje są wymagające. Z każdym nowym wydaniem programy te potrzebują więcej procesorów, pamięci i miejsca na dysku, aby działać prawidłowo. Ponadto branża oprogramowania stale tworzy narzędzia dla informatyków, które ułatwiają im pracę. Mimo to większość użytkowników nie ma czasu ani środków, aby budować niestandardowe komputery stacjonarne lub laptopy z tymi wszystkimi funkcjami (więcej: https://computeo.com.pl/czy-netbook-dell-sprawdzi-sie-jako-laptop-biznesowy/). Z tego powodu wielu producentów profesjonalnego oprogramowania integruje w swoich systemach operacyjnych sprzęt specyficzny dla danej aplikacji. W ten sposób mogą zapewnić lepszą obsługę swoich aplikacji bez konieczności projektowania ich od podstaw. Aby ułatwić informatykom podjęcie decyzji, które notebooki Lenovo są odpowiednie do ich pracy, przygotowaliśmy listę najlepszych z nich przeznaczonych do zastosowań profesjonalnych: Mają świetne konfiguracje sprzętowe, które są wyposażone w komponenty i porty klasy profesjonalnej.

Lenovo ThinkPad Professional

Notebooki Lenovo ThinkPad Professional zostały zaprojektowane dla profesjonalistów, którzy wymagają wysokiej wydajności i niezawodnego sprzętu. Te 14-calowe laptopy zostały zaprojektowane tak, aby sprostać każdemu zadaniu, jakie przed nimi postawisz. Są wyposażone w wytrzymały sprzęt i zoptymalizowany system operacyjny klasy profesjonalnej. Modele ThinkPad Professional zawierają również funkcje, które pomagają profesjonalistom zachować produktywność, w tym szeroką gamę portów i rysik współpracujący zarówno z systemami Windows, jak i Apple.

Modele ThinkPad Professional w rozmiarze 14 cali są idealne dla osób, które potrzebują dużej mocy, takich jak graficy i naukowcy zajmujący się danymi. Na przykład model X1 Carbon 6. generacji jest idealny dla artystów, którzy pracują na plikach 3D o wysokiej rozdzielczości lub profesjonalistów, którzy potrzebują ultramobilnego urządzenia z procesorem Intel Core i7 i 16 GB pamięci RAM.

Notebooki Lenovo ThinkPad Professional zostały zaprojektowane dla profesjonalistów, którzy wymagają wysokiej wydajności i niezawodnego sprzętu

Lenovo ThinkPad L Series

Laptopy z serii ThinkPad L przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych. Seria ThinkPad L występuje w dwóch rozmiarach: model 14-calowy oraz wariant 15-calowy. Model 14-calowy to najlepszy wybór dla fotografów, grafików lub wszystkich, którzy regularnie korzystają z dużych aplikacji. Ma najlepszą równowagę między przenośnością a surową mocą, dzięki procesorowi Intel Core czwartej generacji, 512 GB pamięci masowej i dyskretnej grafice. L530 jest idealny dla fotografów, którzy chcą edytować zdjęcia w wysokiej rozdzielczości lub dla wideofilmowców, którzy kręcą materiały w rozdzielczości 4K. Jego 15-calowy wyświetlacz ma szeroki kąt widzenia i jest wystarczająco wysokiej rozdzielczości do profesjonalnych zastosowań. Opcje portów, w tym dwa porty Thunderbolt 3, sprawiają, że jest to idealna maszyna dla tych, którzy potrzebują szybkości łączności Thunderbolt.

Lenovo ThinkPad T Series

Seria ThinkPad T pod względem wydajności plasuje się pomiędzy serią konsumencką a profesjonalną, ale jej konstrukcja zorientowana na biznes sprawia, że jest to dobry wybór dla profesjonalistów. Seria T występuje w dwóch rozmiarach: model 14-calowy i wariant 15-calowy. Model 14-calowy jest idealny do codziennego użytku, natomiast wariant 15-calowy jest lepszy do zastosowań profesjonalnych. Model 14-calowy ma szerokie kąty widzenia, jest jasny i ma małą bezramkową konstrukcję ułatwiającą mobilność. Opcja dwóch dyskretnych układów graficznych, w tym NVIDIA Quadro P2000, oraz procesor Intel Core i7-7500U sprawiają, że jest on idealny do zastosowań profesjonalnych, np. gdy fotograf potrzebuje dodatkowej mocy do edycji dużych zdjęć lub gdy kamerzysta potrzebuje wysokiej klasy grafiki do nagrań 4K. Z kolei T460s posiada wytrzymały sprzęt, w tym procesor graficzny NVIDIA Quadro P400 oraz procesor Intel Core i5-6200U do codziennych zadań. Jego opcje portów obejmują dwa porty Thunderbolt 3, dwa porty USB 3.0, port HDMI, gniazdo audio oraz gniazdo Ethernet. Seria T to także jeden z najlepiej wyglądających laptopów ThinkPad.

Laptopy z serii ThinkPad L przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych. Seria ThinkPad L występuje w dwóch rozmiarach

Lenovo Flexseries

Flexseries to linia lekkich laptopów produktywnych firmy Lenovo. Te kompaktowe laptopy mają wytrzymałe, termicznie zaprojektowane obudowy, które nadają się do zastosowań w wysokiej klasie. Są również niezwykle przenośne dzięki cienkiej, 2,6-calowej konstrukcji. Seria Flex występuje w trzech modelach: 14-calowy Flex 3, 15-calowy Flex 3 i 17-calowy Flex 3. Model 14-calowy to najlepszy wybór dla profesjonalistów, którzy potrzebują lekkiego urządzenia o szerokim kącie widzenia. Flex 3 jest wyposażony w procesor Intel Core i5 czwartej generacji i dyskretną kartę graficzną, co stanowi połączenie, które sprawia, że jest idealny do codziennych zadań, takich jak przeglądanie Internetu i tworzenie dokumentów. Jego termicznie zaprojektowana obudowa zapewnia doskonałą trwałość, a ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli ma szeroki kąt widzenia, co zapewnia komfortowe użytkowanie. Model 15-calowy posiada dyskretną kartę graficzną, dzięki czemu jest idealny dla profesjonalistów, którzy potrzebują mocniejszego urządzenia do bardziej intensywnych zadań. Jego termicznie zaprojektowana obudowa zapewnia dodatkową ochronę przed upadkami i uderzeniami. Model 17-calowy jest idealny dla tych, którzy chcą mieć jeszcze więcej miejsca na ekranie lub potrzebują urządzenia zgodnego z aplikacjami szerokoekranowymi. Jego obudowa z technologią termiczną jest wytrzymała, a 17-calowy ekran dotykowy 1080p ma szeroki kąt widzenia.

Inne modele do rozważenia

ThinkPad P52 to najlepszy wybór dla artystów, którzy potrzebują wydajnego, przenośnego urządzenia do tworzenia plików 3D. Posiada procesor Core i7 i 16 GB pamięci RAM do zastosowań wysokiej klasy, takich jak edycja wideo i projektowanie. ThinkPad T460s to najlepszy wybór dla profesjonalistów, którzy potrzebują wytrzymałego, wydajnego urządzenia, które przetrwa. Posiada wytrzymały sprzęt, w tym dyskretną kartę graficzną i opcję dwóch portów Thunderbolt 3. Thinkpad P50 jest idealny dla osób, które chcą mieć wysoce przenośne urządzenie z opcją dwóch portów Thunderbolt 3 i długim czasem pracy na baterii. ThinkPad L570 to najlepszy wybór dla fotografów, którzy potrzebują trwałego, wydajnego urządzenia, które wytrzyma. Posiada wytrzymałą obudowę z termoizolacją i pozwala na zastosowanie dyskretnej karty graficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.