Dobry projekt
Dofinansowanie projektów badawczych i rozwojowych

Dofinansowanie projektów badawczych i rozwojowych

Polska i Unia Europejska oferują cały wachlarz możliwości do wykorzystania w ramach programów wsparcia, dotacji czy specjalnych konkursów, dzięki którym mamy możliwość uzyskania bardzo przydatnego dofinansowania. Dotyczy to przede wszystkim podmiotów gospodarczych, czyli firm, które wciąż poszukują możliwości do rozwoju swojego przedsiębiorstwa i wprowadzania do niego coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. Szybka ścieżka – Strategor stanowi jeden z ważniejszych konkursów, dzięki któremu można opracować strategię badawczo-rozwojową, przyczyniającą się do ulepszania produktów, usług czy też stosowanych technologii.

Dla kogo Szybka Ścieżka?

Polska i Unia Europejska oferują cały wachlarz możliwości do wykorzystania w ramach programów wsparcia, dotacji czy specjalnych konkursów, dzięki którym mamy możliwość uzyskania bardzo przydatnego dofinansowania

Aby ubiegać się o dofinansowanie w ramach konkursu szybka ścieżka konieczne jest spełnienie kilku wymagań. Przede wszystkim o tego rodzaju wsparcie mogą ubiegać się firmy z zakresu MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw, a także duże podmioty gospodarcze. O dotację mogą także wnioskować konsorcja przedsiębiorstw, jak i jednostki naukowe. Daje to bardzo szerokie spektrum możliwości do wykorzystania. Konkurs szybka ścieżka w Polsce jest ogłaszany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (https://www.gov.pl/web/ncbr). Kryteria, które są oceniane w składanych aplikacjach konkursowych, dotyczą między innymi innowacyjności i nowatorskiego spojrzenia projektu, opłacalności jego wdrożenia, a także oceny zapotrzebowania na rynku na wskazane w projekcie innowacje. Wszystkie te czynniki powodują, że w ramach konkursu firmy czy jednostki naukowe mogą liczyć aż na 80% wszystkich kosztów poszczególnych prac oraz badań, które zostaną wykonane w ramach wdrażania projektu. Jest to więc potrzebne wsparcie dla nierzadko bardzo drogich przedsięwzięć, które mogą jednak skutecznie wpłynąć na dany produkt, technologie czy usługę, z której korzystać może na co dzień mnóstwo osób.

Przygotowanie aplikacji

Szybka ścieżka stanowi konkurs, do którego potrzeba się rzetelnie przygotować

Szybka ścieżka stanowi konkurs, do którego potrzeba się rzetelnie przygotować. Wymagane jest przygotowanie dokładnej dokumentacji konkursowej oraz złożenie aplikacji do organizatora. Nierzadko zdarza się tak, że jednostki zatrudniają niezależne eksperta lub też specjalistę do firmy, który zawodowo zajmuje się przygotowywaniem wniosku o różnego rodzaju dofinansowanie z Unii Europejskiej. W ten sposób wiele przedsiębiorstw jest w stanie uniknąć lub zminimalizować ryzyko odrzucenia takiego wniosku, zwłaszcza, że dotacje, jakie można uzyskać w ramach konkursu szybka ścieżka bywają nieocenionym wsparciem dla firm stawiających na badania i rozwój, chcąc cały czas wpływać na poprawę jakości swoich produktów lub usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.