Dobry projekt
Pozyskiwanie funduszy unijnych w Polsce

Pozyskiwanie funduszy unijnych w Polsce

Obecność w Unii Europejskiej otworzyła wielu ludziom możliwości na uzyskanie dodatkowego finansowania na prowadzoną działalność gospodarczą. Wielu dzięki pieniądzom z dotacji unijnych mogło otworzyć działalność lub dodatkowo ją rozwinąć. Pozyskiwanie funduszy unijnych (więcej: http://www.strategor.pl/) nie jest trudne, dlatego na tej pomocy skorzystało wiele małych i średnich przedsiębiorstw.

Co dają fundusze z Unii Europejskiej?

Polacy korzystają z unijnych dotacji na dwa sposoby:

  1. przygotowują własne projekty, na które otrzymują dotację
  2. biorą udział w projektach, które ktoś zgłosił i dzięki temu uczestniczą w ciekawych szkoleniach lub stażach

Kto może skorzystać z funduszy unijnych?

Wsparcie z funduszy unijnych mogą uzyskać również małe i średnie przedsiębiorstwa

Fundusze unijne przeznaczone są zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o osoby prywatne, podział funduszy jest następujący:

  • dla osób poniżej 30 roku życia,
  • dla osób powyżej 30 roku życia,
  • dla osób powyżej 50 roku życia.

Najmłodsi beneficjenci funduszy europejskich mogą otrzymać pomoc w wysokości do 20 tysięcy złotych na założenie działalności gospodarczej. Jeśli zaś praca zgodna z ich kompetencjami oddalona jest od miejsca zamieszkania, mogą uzyskać środki na sfinansowanie dojazdów lub wsparcie pieniężne na przeprowadzkę.

Studenci i doktoranci mogą uzyskać pieniądze na badania naukowe. Zasada jest taka, że pozyskiwanie funduszy unijnych leży po stronie uczelni, natomiast same środki wykorzystywane są na potrzeby edukacyjne studentów.

Osoby powyżej 30 roku życia mogą uzyskać pożyczkę na założenie działalności gospodarczej. Warunkiem uzyskania pomocy jest wykazanie, że osoba znajduje się w trudnej sytuacji zawodowej, nie ma pracy, a dzięki dotacji będzie mogła zarabiać na swoje utrzymanie.

Wszyscy, którzy ukończyli 50 rok życia mogą korzystać z funduszy europejskich u swojego pracodawcy. Mogą brać udział w szkoleniach podnoszących kompetencje zawodowe lub dostać wsparcie psychologiczne w zakresie doradztwa zawodowego.

Każdy, kto nie ma zatrudnienia, może pozyskać środki na założenie firmy: pożyczkę lub bezzwrotną dotację w wysokości 20 tysięcy złotych.

Pozyskiwanie funduszy unijnych dla firm

Wsparcie z funduszy unijnych mogą uzyskać również małe i średnie przedsiębiorstwa

Wsparcie z funduszy unijnych mogą uzyskać również małe i średnie przedsiębiorstwa. Mogą skorzystać ze środków finansowych w celu:

Popularne jest pozyskiwanie funduszy unijnych na informatyzację (np. otwarcie sklepu internetowego) lub wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz szkolenia dla pracowników.

Dzięki funduszom z Unii Europejskiej mieszkańcy Polski i firmy działające w kraju mogą rozwijać się zawodowo i stanowić konkurencję dla zachodnich partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.